Droga do zrozumienia

Droga do zrozumienia

Czy komunikacja jest łatwa ? Czy jest intuicyjna ? Czy jest prosta ?

W nauce komunikacji skupiamy się na człowieku , jego potrzebach , a dokładniej uczymy jak wyrażać siebie w sposób czytelny i zrozumiały dla innych. I w drugą stronę – jak słuchać by słyszeć intencję drugiej strony a nie nadawać słowom naszych znaczeń.

Kilka tygodni temu na jednym ze szkoleń usłyszałem od jednej z uczestniczek ( pozdrawiam Cię Aneta !) że nie zdawała sobie sprawy ile z tą komunikacją ma roboty ! Masz rację , jest z tym mnóstwo roboty i często nie zdajemy sobie sprawy ile.

Zaniedbując komunikację często stajemy się zgorzkniali , sfrustrowani , jest nam źle że nikt nas nie rozumie.

Wyrażając siebie , określając swoje miejsce w świecie w którym żyjemy musimy nauczyć się że tylko my wiemy o co nam chodzi … ludzie wokoło już nie koniecznie.

Słysząc tylko to co chcemy usłyszeć , słuchając tylko tego co nas interesuje działamy wybiórczo , nadużywamy , interpretujemy , przekłamujemy , jest tego cała masa ….

Magia komunikacji to nic innego jak uniwersalne zasady dotyczące nas wszystkich . Warto je poznać , nauczyć się , i być wreszcie zrozumianym tak jak tego chcemy.

To bez wątpienia uczyni nas szczęśliwszymi z sobą i naszymi bliskimi.

Zapraszamy każdego do pracy na komunikacją – udowodnimy że oczywiste rzeczy nabiorą dla Was nowych znaczeń . Zapraszam na szkolenia !

Brak komentarzy

Napisz komentarz