Cześć i czołem, pytacie skąd się wziąłem?

Cześć i czołem, pytacie skąd się wziąłem?

Nie jestem w stanie przedstawić się inaczej jak posługując się cytatem z jednego z moich ulubionych filmów. Co prawda komunikacja w PRL znacznie różniła się od obecnej , ale jest dobrym przykładem jak szybko zmienia się forma przekazywania informacji , jak może wyglądać komunikacja doprowadzona do granic absurdu a jednak będąca w powszechnym użytku.

Fenomen filmu MIŚ jest kompletnie nie zrozumiały dla pokolenia mojego syna , który urodził się już w wolnym kraju , nie jest skażony tym jedynie słusznym komunikatem społecznym , wreszcie po prostu nie rozumie śmieszności dialogów i scen a nawet kontekstu filmu. Poza tym że czasy w których dane mi było dorastać były i nadal są niezmiernie ciekawe , to niewątpliwie problem zrozumiałej komunikacji – narasta .

Niedawno opublikowano w USA sondaż z którego wynika że młodzież używająca smartfonów woli wysyłać sms-a niż prowadzić rozmowy . To kolejny przykład że wpływ na komunikację , jej styl i płaszczyzny mają nie tylko ludzie ale i urządzenia .

Co można w tej sytuacji zrobić , by nie zostać w tyle , by być zrozumianym i rozumieć ? Odpowiedź jest jedna : uczyć się i próbować zrozumieć świat który nas otacza , ludzi którymi otaczamy się sami . Kluczem do tego wszystkiego jest skuteczna komunikacja.

Brak komentarzy

Napisz komentarz